Darbo laikotarpis ir specifika

Agropraktika bendradarbiauja su įvairių sričių darbdaviais, todėl galime pasiūlyti plataus profilio darbo pasiūlymus. Mūsų ilgametė patirtis ir specializacija yra žemės ūkio sektoriaus darbai, tačiau taip pat konkurencingai siūlome ir pramonės bei logistikos srities darbus. Rūpinamės, kad galėtume pateikti Jūsų lūkesčius patenkinančių darbų spektrą pagal pageidaujamą laikotarpį ir turimus gebėjimus bei kvalifikacijas.


Sezoniniai nekvalifikuoti darbai

Darbų sezoniškumas įprastai būdingas žemės ūkyje, kai reikalingi darbuotojai paruošti augalus sodinimui, juos prižiūrėti ir kultivuoti arba derliui nuimti ir apdoroti. Standartiškai visas ūkio darbų ciklas būna išskirstytas į 1-3 mėnesių periodus pagal produkcijos pobūdį.


Jungtinėje Karalystėje žiemos sezonu ūkiuose darbas vyksta daugiausia šiltnamiuose ir tuneliuose prie vazoninių gėlių.


Pavasarį darbai tampa įvairesni – tai gali būti vaismedžių genėjimo darbai arba smidrų ir salotų kirtimo laikas.

Vasarą įsivyrauja uogų skynimo darbai, ypač populiarūs tarp studentų ir paskutinių metų moksleivių.

Vasaros pabaigoje ir rudenį prasideda obuolių rinkimo sezonas, kuris gali užtrukti iki vėlyvo rudens. Greta jų populiariais išlieka bulvių kasimo ir atrinkimo, moliūgų ir kukurūzų skynimo darbai.

Ištisus metus veikia įvairios gamyklos, kuriose, pardavimui ruošiami prieskoniai ar paukštiena ir darbas čia priklauso nuo užsakymų skaičiaus

Nors dažnaiusiai tokie darbai yra priklausomi nuo derliaus ir oro salygų, tai yra puikus pasirinkimas norintiems išvykti neilgam laikotarpiui intensyviai padirbėti siekiant užsidirbti. Darbas ūkiuose yra praktiškas pasirinkimas ne tik dėl to, kad jis nėra monotoniškas, tačiau šiems darbams nereikalingi papildomi gebėjimai ir kvalifikacijos – čia svarbi fizinė ištvermė, miklumas ir noras užsidirbti.

Darbo laikotarpis ir specifika


Ilgalaikiai kvalifikuoti darbai

Daugiau nei 6 mėnesius trunkantys darbai arba neterminuotos darbo sutartys yra žinomos kaip ilgalaikiai darbai. Šiems darbams gali būti reikalingi darbuotojai tiek žemės ūkyje, pavyzdžiui, vairuojant traktorių, šakinį krautuvą ar sunkesnės kategorijos transporto priemones pervežant prekes užsakovams ir tarp sandėlių. Taip pat tokie darbuotojai reikalingi esant darbų ištisus metus – tai gali būti kavinių ir parduotuvių darbuotojai ar ūkvedžiai, kurių darbas nėra tiesiogiai susijęs su derliumi.

Kita grupę ilgalaikių kvalifikuotų darbuotojų sudaro techninius įgūdžius turintys darbuotojai, samdomi dėti ar gaminti langus, dažytojai, mėsininkai, logistikos sandėlių darbuotojai ir statybininkai, mechanikai ar baldų apmušėjai ir t.t. – sėkmingi kandidatai turi turėti ankstesnės panašaus darbo patirties ir pateikti įgūdžius patvirtinančius sertifikatus, jei to prašo darbdavys.

Kvalifikuotų darbų pasiūla didesnė Olandijoje, uždarbis taip taip pat yra atitinkantis gebėjimus, darbo sutartis sudaroma mažiausiai pusei metų arba yra neterminuota. Prie kvalifikacijų dažnai reikalinga mokėti ir anglų ar vietinę kalbą, nes darbas būna individualesnis nei trumpalaikių sezoninių darbų. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie planuoja ilgam apsistoti ar pradėti gyvenimą svečioje šalyje, nes išvyksite ne tik žinodami, kad jau turite garantuotą darbą, bet ir parūpintą apgyvendinimą ir kt.


Kaip išsirinkti?

Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas darbo pasiūlymas yra individualus – tiek siūlomas laikotarpis, tiek reikalavimai kandidatams gali skirtis nuo įprastinių. Mes visada rekomenduojame konsultuotis ir komunikuoti, nes Agropraktikos komanda visada pasirūpins atrinkti Jums tinkamiausius pasiūlymus ar rasti optimaliausią sprendimą.

Trumpesni darbo pasiūlymai, kuriems nereikalingi ypatingi gebėjimai yra tinkami tiems, kurie ieško progos užsidirbti ar nori pasitikrinti savo galimybes ir pajėgumus, todėl ir įsipareigoti yra lengviau trumpesniam laikui. Ilgesnį laikotarpį siūlome rinktis jau ne pirmą kartą keliaujantiems arba tiems, kurie nori įgyti įvairesnės patirties tolimesnei karjerai arba planuoja pradėti gyvenimą svečioje šalyje, nes išvyksite ne tik žinodami, kad jau turite garantuotą darbą, bet ir parūpintą apgyvendinimą, o tai yra stipri pradžia sėkmingiems pokyčiams.

Jei neapsisprendžiate, visada galite išbandyti save ne vienoje užduotyje. Jei, pavyzdžiui, dirbote vieną sezoninį darbą ir nusprendėte, kad pasibaigus derliui dar nenorite grįžti atgal į Lietuvą, mes pateiksime Jums tuo metu turimus ir jums tinkamus pasiūlymus pagal kompetencijas, kur galėsite pervažiuoti ir pratęsti darbą užsienyje. Pagrindinė sąlyga – būti išdirbus visą nurodytą laikotarpį, kuriam buvote išvykę į pasirinktą ūkį. Apie tai ir daugiau visada galite sužinoti pokalbio metu su Agropraktikos komanda, todėl nebedvejokite ir užsiregistruokite darbui užsienyje – mes Jums padėsime išsirinkti!

Privalumai

Naujausi darbo pasiūlymai

+ Žiūrėti visus

Ilgalaikis darbo pasiūlymas, traktoriaus vairuotojui Olandijos ūkyje

darbas ūkyje, darbas traktoriaus vairuotojams Olandija Neterminuotas

Pradžia: 05 gruod.. 2022

Reikalingos pakuotojos, darbui logistikos sandėlyje LIDL, Olandijoje

prekiu surinkimas, logistikos sandelys Olandija

Pradžia: 12 gruod.. 2022

Pradžia: 31 saus.. 2023